cropped-Studenci-smart1.jpgPodyplomowe studia dla deweloperów okazały się trafioną decyzją zawodową. Niewątpliwie ogromną wartością były zajęcia z wykładowcami praktykami. Partnerska i profesjonalna obsługa studentów przez SGH wpłynęła bardzo pozytywnie na komfort nauki. Studia były również świetną możliwością
do nawiązania naprawdę różnorodnych kontaktów wśród studentów pochodzących z terenu całego kraju oraz reprezentujących szerokie specjalizacje.

Aleksandra Wołocznik – Dyrektor Operacyjny, JGJ Sp. z o.o.


Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Deweloperów to unikalna możliwość uporządkowania wiedzy z całego procesu deweloperskiego. To kompleksowa oferta uwzględniająca krytyczne punkty decydujące o sukcesie projektu mieszkaniowego. Wysoko oceniam zarówno zawartość merytoryczną programu studiów, jak i możliwość wymiany wiedzy z innymi praktykami na rynku. To wiedza, która procentuje!

Marcin Bańka – Market Analyst Business Development, Skanska Residental


Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje, a jeszcze dodatkowo pracujesz w tej branży to na pewno inwestycja w Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Deweloperów będzie dla Ciebie dobrą drogą. Studia deweloperskie to przede wszystkim nowoczesny program nauczania, wykładowcy-praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży, interaktywne formy zajęć (case studies, warsztaty, prezentacje) a wszystko to w pięknym budynku warszawskiej SGH.

Karolina Zatorska – Kierownik Biura Zarządu, Dom Development


Program studiów spełnił moje wymagania. Bardzo dużym atutem studiów jest możliwość poznania się oraz wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Kadra wykładowców oraz prowadzących zajęcia na najwyższym merytorycznym poziomie: zarówno od strony wiedzy akademickiej jak i praktycznej. Polecam osobom, które chcą usystematyzować wiedzę oraz tym rozpoczynającym karierę w branży.

Robert Dubowski – Prezes Zarządu, PPUH Kombinat Budowlany


JAK ZDOBYĆ STAŻ?
czyli wywiad z uczestnikiem podyplomowych studiów deweloperskich

1. Co spowodowało, że zdecydowałeś się na wybór tych studiów?

Wybór studiów podyplomowych był podyktowany dwoma aspektami. Pierwszym z nich była chęć zdobycia wiedzy z zakresu rynku pierwotnego, będącego w kręgu moich zainteresowań zawodowych. Drugim motywatorem był prestiż Szkoły Głównej Handlowej, której marka jest rozpoznawalna zarówno w Polsce jak i zagranicą. Dodatkowo, współpraca Polskiego Związku Firm Deweloperskich z Uczelnią spowodowała, że byłem przekonany o wysokim poziomie zajęć jak i profesjonalnym doborze kadry naukowej.

2. Czy miałeś wcześniej jakieś doświadczenie związane z rynkiem nieruchomości?

Od momentu obrony pracy magisterskiej w czerwcu 2013 r. miałem okazję kilkakrotnie pracować w branży nieruchomości. Najdłużej pracowałem w biurze pośrednictwa nieruchomości oraz w biurze sprzedaży inwestycji deweloperskiej. Dzięki tym doświadczeniom zdobyłem wiedzę z zakresu sprzedaży czy kontaktów z klientami. Jednak od samego początku czułem, że chcę pracować przy projektach i mieć realny wpływ na inwestycje z rynku pierwotnego, a studia managerskie dla deweloperów miały mi dać „paszport” do spełniania moich marzeń zawodowych.

3. Jak do tego doszło, że dostałeś staż w firmie Grupo Lar?

O ofercie stażu dowiedziałem się dzięki dedykowanemu mailingowi, który został skierowany jedynie do studentów podyplomowych studiów managerskich dla deweloperów. Gdybym nie wybrał tych studiów, prawdopodobnie nie dostałbym takiej szansy. Sam proces rekrutacyjny był oparty na przejrzystych a zarazem sprawiedliwych zasadach. Liczyła się wyłącznie wiedza oraz osiągnięcia edukacyjno-zawodowe. Będąc na rozmowie wiedziałem, że jest to miejsce dla mnie. Jestem przekonany, że tę pewność siebie posiadałem dzięki odbytym studiom podyplomowym gdzie nie tylko zdobyłem dodatkową wiedzę, ale również poznałem specyfikę działalności deweloperskiej „od kuchni” co stanowiło wyjątkowy atut oferty SGH i PZFD.

4. Na czym polegają Twoje obowiązki w firmie?

Organizuję i prowadzę spotkania z osobami i firmami związanymi z odbiorem mieszkań, robię zestawienia oraz analizy rynku a ponadto bezpośrednio nadzoruję budowę. Co więcej, mam zadania krótkoterminowe, związane z wieloma etapami realizacji projektu deweloperskiego. Dzięki nim miałem okazję zweryfikować swoje umiejętności i wejść w świat, o którym zawsze zawodowo marzyłem.

5. Czy studia dały Ci wiedzę praktyczną, którą teraz będziesz mógł wykorzystywać?

O wyjątkowości oferty SGH i PZFD świadczą dwa rodzaje zajęć. Pierwsze z nich realizowane były przez kadrę Uczelni, która przekazała nam wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania projektami, marketingu itp. Zajęcia te były prowadzone przez osoby będące ekspertami w swoich dziedzinach, którzy zarazem współpracowali z rynkiem, dzięki czemu byli gotowi zestawić teorię z funkcjonowaniem na wolnorynkowym rynku.
Drugi rodzaj zajęć był prowadzony w 2 semestrze, kiedy mieliśmy okazję zdobyć wiedzę praktyczną od osób zaangażowanych w działalność deweloperską. Prowadzący zajęcia, w większości prezesi oraz dyrektorzy firm deweloperskich, przekazywali nam swoje doświadczenia oraz wiedzę jaką zdobywali przez cały okres swojej pracy zawodowej. W rezultacie, poziom zajęć jak i otrzymanych materiałów spowodował, że przekazana nam wiedza była bezcenna.

X