Dlaczego warto wybrać Podyplomowe Studia Deweloperskie?

Z jakich powodów warto wybrać Podyplomowe Studia Deweloperskie?Bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy człowiek jest inny i ma różne powody dla których rozpoczął Podyplomowe Studia Deweloperskie w Warszawie. Bardzo duża liczba obecnych studentów znało absolwentów naszej uczelni, która obecnie pracuje na dobrze płatnych stanowiskach lub z powodzeniem prowadzi własną działalność. Część zdecydowała się biorąc pod uwagę niskie czesne i znanych wykładowców. Oczywiście są również tacy studenci, których zupełnie nie interesują studia deweloperskie – Po prostu jeszcze nie mają określonego kierunku w życiu i ich wybór – zapewne metodą losową – padł na taką uczelnię.

Ciężko powiedzieć dlaczego duża liczba studentów wybiera Podyplomowe Studia Deweloperskie, ale postaramy się przybliżyć Państwu informacje, które pozwolą na podjęcie najlepszej decyzji odnośnie swojej przyszłości.

  • Czy w ogóle warto rozpoczynać studia?

Coraz więcej młodych ludzi stając przed wyborem studiów ma wątpliwości. Może lepiej od razu wyjechać za granicę i tam zaczynać od zera? Po co mi studia skoro i tak w Polsce nie ma pracy? Nie liczy się wykształcenie, tylko znajomości?

Ciężko się dziwić takim wątpliwością, biorąc pod uwagę obecną sytuację w naszym kraju. Coraz więcej studentów ma problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy, a dobrze płatna jest w zasięgu nielicznych. Wyższe wykształcenie zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania lukratywnego stanowiska i coraz więcej pracodawców woli zatrudnić kogoś z wiedzą i doświadczeniem, niż dobrego znajomego, który nic w rozwój firmy nie wniesie.

Wyjazd za granicę nie jest rozwiązaniem przyszłościowym. Po kilku latach pracy na niskim stanowisku pojawi się pragnienie awansu, a bez wyższego wykształcenia jest to często niemożliwe. Wtedy powrócimy do Polski z wiedzą, że straciliśmy bezpowrotnie kilka lat. Jeżeli po zakończeniu studiów będziemy chcieli pracować za granicą, to jest dużo większa szansa na dobrze płatną pracę.

Wpływu na to ile jest miejsc pracy nie mamy. Możemy jedynie wcześniej pomyśleć o kierunku, który będzie zawsze cieszył się dużym zapotrzebowaniem. Informatyka, medycyna i deweloperska są właśnie takimi kierunkami. Ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez dobrodziejstw informatycznego Świata, życia bez lekarzy i oczywiście dachu nad głową. Nie podejmuj decyzji o kierunku studiów wyłącznie poprzez swoje zainteresowania, bo może się okazać, że Twoje hobby nie przyniesie Ci pieniędzy potrzebnych do życia.

  • Czy absolwenci Podyplomowych Studiów Deweloperskich mają dobrą pracę?

Bardzo dużo absolwentów jeszcze w trakcie studiów objęło dobrze płatne stanowiska w znanych firmach. Część absolwentów pracuje za granicą w swoim zawodzie, część otworzyła własne działalności, a niewielki procent pracuje w innych branżach. Właśnie dlatego ponad 40% obecnych studentów to rodzina lub znajomi naszych absolwentów, którzy również oczekują takiego przebiegu kariery.

Na te same pytania odpowiedzą absolwenci Podyplomowych Studiów Deweloperskich oraz obecni studenci:

Tutaj można zrobić wywiad ze studentami dzięki czemu treść brzmi bardziej wiarygodnie.

X